FŐOLDAL > MUNKACSOPORTOK > ORSZÁGOS PSZICHIÁTRIAI MUNKACSOPORT
Mik azok az országos munkacsoportok?
A Területi Szakmatámogatási Rendszer (TSZR) keretein belül szakterületenkénti munkacsoportokat hívott életre a Slachta Margit Nemzeti Szociálpolitikai Intézet. Az országos pszichiátriai munkacsoport vezetését a BUSZSZH kapta és Bódy Évát bízta meg a feladattal.
Ki tartozhat bele?
Minden pszichiátriai betegek ellátásával foglalkozó szociális szervezet.
Mik a céljaink?
■ A pszichiátriai betegek és családjaik támogatása érdekében szakmai párbeszédet folytatni egymással. ■ A pszichiátriai betegek ellátásának folyamatait a felépülés modell szemléletében kialakítani. ■ Együttműködéssel új és eredményes módszerekkel támogatni a gyermekvédelem, egészségügy és a szociális szolgáltatások szakembereit. ■ Tudás-, tapasztalat-, jó gyakorlatok megosztása. ■ A pszichiátriai ellátás szakembereinek minőségi képzési palettát biztosítani. ■ Szakmai szabályok racionalizálása. Szakmai ajánlások felülvizsgálata
Mit csináltunk eddig?
A munkacsoport alakulásakor először összeszedtük a közös rendezőelvünket – FELÉPÜLÉS MODELL -, azokat a szakmai pontokat, amik nehézségeket okoznak. Ezt követően a szolgáltatásaink folyamatait néztük meg, s hogy milyen folyamatok felé volna jó haladnunk.
A pszichiátriai betegek idős és gyermek célcsoportjával kapcsolatos kérdéseinkhez a speciális gyermekvédelmi ellátás szakembereit hívtuk közös gondolkodásra, ősszel pedig folytatjuk e párbeszédet, illetve az idős terület munkacsoportjával elkezdjük az együtt gondolkodást.
Foglalkoztunk a szakmai jogszabályok anomáliáival, s tettünk módosító javaslatokat. E témakörben kitűztük célul, hogy a fejlesztő foglalkoztatás és a fogyatékosság ügy szakmai ágazatirányítóival egyeztetést kezdeményezünk. A támogatott lakhatás GYÍK kérdéseit rendeztük a szenvedélybeteg ellátás és a fogyatékosságügy országos munkacsoport tagjaival.
Mit tervezünk most?
2022. II. félévévében tovább szeretnénk a megkezdett feladatainkat vinni, célunk a pszichiátria- speciális gyermekvédelemi ellátás, ill. a pszichiátria – idős ellátás közös pontjaira új folyamatokat alkotni.
Tájékoztatjuk, hogy a honlap felhasználói élmény fokozásának érdekében sütiket alkalmazunk. A honlapunk használatával Ön a tájékoztatásunkat tudomásul veszi.ELFOGADOMADATVÉDELMI IRÁNYELVEK