Minden budapesti szenvedélybeteg ellátással foglalkozó szociális szervezet. Alap és szakellátást biztosítók egyaránt a munkacsoport tagjai.
Mik a céljaink?
Összefogjuk a budapesti addiktológiával foglalkozó szervezeteket, mind állami, mind alapítványi, mind egyházi frontról. Lehetőséget teremtünk a szakemberek találkozásnak, párbeszédének.
■ A szenvedélybetegek segítésével foglalkozó intézmények problémáit megismerjük, összegyűjtjük, ezekről közösen gondolkodjunk, reagáljunk. ■ Megosztani egymással a szakmai tudást, tapasztalatokat, jó gyakorlatokat. ■ Közösen törekedni a szenvedélybeteg ellátás színvonalának folyamatos emelésére, közös érdekképviseletre. ■ Fokozni az együttműködést a szervezeteink között, például kliensek átirányítása, ellátási utak megszervezése, elő- és utógondozásban szervezetek együttműködése, komplex ellátás biztosítása céljából ■ Elősegítjük a területen dolgozó szakemberek szakmai fejlődését, a mentális egészség megőrzését, kiégés megelőzést.
Mit csináltunk eddig?
■ A munkacsoport alakulásakor először összeszedtük a közös nehézségeket és céljainkat, elindulhatott az együtt gondolkodás. ■ Majd a második munkacsoporton már egy sok intézményünket érintő problémával kezdtük el foglalkozni és a kettős diagnózisú (szenvedély- és pszichiátriai beteg) kliensek ellátásának kérdéseit beszéltük át, melyben Kárpáti Tamás volt a segítségünkre. ■ Ezután, harmadik alkalmunkon, a serdülők ellátásának sajátosságait, hiányosságait, kihívásait védtük végig a ráckeresztúri Fiatalkorúak Drogterápiás Otthonában. ■ Negyedik alkalmunkon a Megálló Csoport segítségével elemeztük az ellátórendszer különböző színtereinek kapcsolatát a prevenciótól az utógondozásig.
A nagyobb, közös konzorciumi konferencián is kiemelt szerepet kaphatott egy, az addiktológiai ellátást is erősen érintő téma: „Két szék között”- Egy ember több szükséglet – pszichiátriai betegséggel érintett függők ellátása – címmel szervezett szekciónkban meghívott előadónktól, dr Kapitány Fövény Mátétól hallhattunk pszichés zavarokkal küzdő függők ellátásának lehetőségeiről.
Mit tervezünk most?
Szenvedélybeteg emberek családjaival, hozzátartozóival való munkát állítjuk a fókuszba.